Alpha Timing
Alpha Website
Live Timing
Login
Whilton Mill Kart Club
WMKC RD 7 Race Day
https://www.whiltonmill.co.uk/individuals/wmkc/
Enter a meeting
Live Timing
WMKC RD 7 Race Day
25/09/2021 - 26/09/2021
25 September
11:23
TX test
26 September
09:04
Honda Cadet practice
1st:
Maayan PATEL
Laps:
3
Best:
59.19
26 September
09:11
IAME Cadet practice
1st:
Finlay HINDS
Laps:
3
Best:
1:06.28
26 September
09:16
X30 Mini practice
1st:
Lewis BIRD
Laps:
3
Best:
54.99
26 September
09:21
Mini Max practice
1st:
Ewan CHARMAN
Laps:
3
Best:
1:13.70
26 September
09:32
Junior Max practice
1st:
Mac MCFARQUHAR
Laps:
7
Best:
49.77
26 September
09:37
X30 Junior practice
1st:
Gabriel STILP
Laps:
3
Best:
53.71
26 September
09:43
X30 Senior practice
1st:
Kristian BROOKES
Laps:
3
Best:
59.03
26 September
09:48
Senior Max practice
1st:
Sam LIGHT
Laps:
3
Best:
52.43
26 September
10:00
Race 1: Honda Cadet Heat 1
1st:
Oliver MEEK
Laps:
9
Best:
58.35
26 September
10:14
Race 2: IAME Cadet Heat 1
1st:
Jacob ASHCROFT
Laps:
9
Best:
57.85
26 September
10:28
Race 3: X30 Mini Heat 1
1st:
Riley BISHOP
Laps:
10
Best:
48.48
26 September
10:44
Race 4: Mini Max Heat 1
1st:
Daniel AMOR
Laps:
8
Best:
49.52
26 September
11:12
Race 5: Junior Max Heat 1
1st:
Max LEE
Laps:
11
Best:
51.94
26 September
11:27
Race 6: X30 Junior Heat 1
1st:
Luke SINTLER
Laps:
11
Best:
48.60
26 September
11:40
Race 7: X30 Senior Heat 1
1st:
Jude FERNIHOUGH
Laps:
11
Best:
46.68
26 September
11:54
Race 8: Senior Max Heat 1
1st:
Tommy EDMONDS
Laps:
11
Best:
46.30
26 September
12:08
Race 9: Honda Cadet Heat 2
1st:
Joshua BUGEMBE
Laps:
9
Best:
56.75
26 September
12:31
Race 10: IAME Cadet Heat 2
1st:
Aaron RICHARDSON
Laps:
7
Best:
58.01
26 September
12:43
Race 11: X30 Mini Heat 2
1st:
Cameron PRATT-THOMPSON
Laps:
10
Best:
48.93
26 September
12:55
Race 12: Mini Max Heat 2
1st:
Callum GHOSH
Laps:
10
Best:
48.72
26 September
13:08
Race 13: Junior Max Heat 2
1st:
Lexie BELK
Laps:
11
Best:
52.40
26 September
13:25
Race 14: X30 Junior Heat 2
1st:
Sam SHAW
Laps:
11
Best:
48.87
26 September
13:38
Race 15: X30 Senior Heat 2
1st:
Teddy PRITCHARD-WILLIAMS
Laps:
11
Best:
46.53
26 September
13:50
Race 16: Senior Max Heat 2
1st:
Nathan CHAFER
Laps:
11
Best:
49.44
26 September
14:03
Race 17: Honda Cadet Heat 3
1st:
Zac STARBUCK
Laps:
9
Best:
57.29
26 September
14:15
Race 18: IAME Cadet Heat 3
1st:
Jacob ASHCROFT
Laps:
9
Best:
57.88
26 September
14:28
Race 19: X30 Mini Heat 3
1st:
Lewis BIRD
Laps:
10
Best:
49.08
26 September
14:39
Race 20: Mini Max Heat 3
1st:
Damian BARUSS-HAGGETT
Laps:
10
Best:
53.98
26 September
15:06
Race 21: Junior Max Heat 3
1st:
Ronnie MANSFIELD
Laps:
10
Best:
47.48
26 September
15:19
Race 22: X30 Junior Heat 3
1st:
Gabriel STILP
Laps:
11
Best:
55.36
26 September
15:34
Race 23: X30 Senior Heat 3
1st:
Tyler READ
Laps:
11
Best:
48.18
26 September
15:52
Race 24: Senior Max Heat 3
1st:
James WEBB
Laps:
8
Best:
47.01
26 September
16:18
Race 25: Honda Cadet Final
1st:
Oliver MAJEWSKI
Laps:
13
Best:
55.15
26 September
16:36
Race 26: IAME Cadet Final
1st:
Zac GREEN
Laps:
13
Best:
57.96
26 September
16:55
Race 27: X30 Mini Final
1st:
Cameron PRATT-THOMPSON
Laps:
14
Best:
49.32
26 September
17:44
Race 28: Mini Max Final
1st:
Damian BARUSS-HAGGETT
Laps:
12
Best:
48.45
26 September
17:57
Race 29: Junior Max Final
1st:
Ethian SYMONDS
Laps:
11
Best:
47.11
26 September
18:08
Race 30: X30 Junior Final
1st:
Gabriel STILP
Laps:
11
Best:
47.73
26 September
18:20
Race 31: X30 Senior Final
1st:
Teddy PRITCHARD-WILLIAMS
Laps:
9
Best:
46.47
26 September
18:30
Race 32: Senior Max Final
1st:
Alex HUGHES
Laps:
8
Best:
46.59