Alpha Timing
Alpha Website
Live Timing
Whilton Mill Kart Club
WMKC RD3 Race day (Bambino's & Cadet's)
https://www.whiltonmill.co.uk/individuals/wmkc/
Enter a meeting
Live Timing
WMKC RD3 Race day (Bambino's & Cadet's)
25/07/2020
09:36
Iame Bambino Practice
09:40
Honda Cadet practice
1st:
Adam HILL
09:42
MiniROK practice
1st:
Jacob ASHCROFT
Laps:
9
Best:
52.381
10:08
MightE Bambino FP2
1st:
Jake Beacroft
Laps:
8
Best:
1:13.695
10:20
Iame Cadet FP2
1st:
Macauley BISHOP
Laps:
9
Best:
57.52
10:31
Honda Cadet FP2
1st:
Dalton HAYWOOD
Laps:
10
Best:
1:01.59
10:48
Iame Bambino FP2
1st:
Jenson CHALK
Laps:
8
Best:
1:04.10
10:58
Mini ROK FP2
1st:
Sebastian WHELDON
Laps:
10
Best:
52.470
11:07
MightE Bambino FP3
1st:
Morgan WESTON
Laps:
8
Best:
1:12.353
11:23
Iame Cadet FP3
1st:
Charlie HART
Laps:
9
Best:
57.31
11:33
Honda Cadet FP3
1st:
Dalton HAYWOOD
Laps:
8
Best:
1:03.59
11:50
Iame Bambino FP3
1st:
Harry CURREY
Laps:
3
Best:
1:05.82
11:55
Mini ROK FP3
1st:
Sebastian WHELDON
Laps:
10
Best:
54.751
12:47
Race 1: MightE Bambino Heat 1
1st:
Jake Beacroft
Laps:
9
Best:
1:11.784
13:03
Race 2: IAME Cadet Heat 1
1st:
Charlie HART
Laps:
10
Best:
57.00
13:17
Race 3: Honda Cadet Heat 1
1st:
Riley BISHOP
Laps:
10
Best:
58.19
13:31
Race 4: Iame Bambino Heat 1
1st:
Jenson CHALK
Laps:
10
Best:
1:00.51
13:45
Race 5: MiniROK Heat 1
1st:
Sebastian WHELDON
Laps:
11
Best:
52.557
14:02
Race 6: MightE Bambino Heat 2
1st:
Jake Beacroft
Laps:
9
Best:
1:13.281
14:18
Race 7: IAME Cadet Heat 2
1st:
Macauley BISHOP
Laps:
10
Best:
55.83
14:42
Race 8: Honda Cadet Heat 2
1st:
Dalton HAYWOOD
Laps:
10
Best:
56.32
14:55
Race 9: Iame Bambino Heat 2
1st:
Jenson CHALK
Laps:
9
Best:
1:01.28
15:13
Race 10: MiniROK Heat 2
1st:
Taylor ORRIDGE
Laps:
11
Best:
58.493
15:26
Race 11: MightE Bambino Heat 3
1st:
Jake Beacroft
Laps:
9
Best:
1:14.615
15:55
Race 12: IAME Cadet Heat 3
1st:
Micah TAYLOR
Laps:
9
Best:
1:10.84
16:17
Race 13: Honda Cadet Heat 3
1st:
Aras MAJAUSKIS
Laps:
9
Best:
1:12.17
16:35
Race 14: Iame Bambino Heat 3
1st:
Harry CURREY
Laps:
8
Best:
1:25.48
16:53
Race 15: MiniROK Heat 3
1st:
Macauley BISHOP
Laps:
9
Best:
1:12.817
17:10
Race 16: MightE Bambino Final
1st:
Jake Beacroft
Laps:
9
Best:
1:26.810
17:26
Race 17: IAME Cadet Final
1st:
Micah TAYLOR
Laps:
12
Best:
1:14.57
17:50
Race 18: Honda Cadet Final
1st:
Harry FRIELL
Laps:
11
Best:
1:06.68
18:09
Race 19: Iame Bambino Final
1st:
Jenson CHALK
Laps:
11
Best:
1:08.00
18:26
Race 20: MiniROK Final
1st:
Macauley BISHOP
Laps:
13
Best:
55.607
IAME Cadet practice
1st:
Danny BONNER
MightE Bambino practice
1st:
Rhys-david RICHARDSON